ما در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با مکنده کاه در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم، ممنون از اینکه ما را همراهی میفرمایید.

فهرست مطالب

مکنده کاه

برای جمع کردن محصولات کاهی در روش های سنتی , آنها را با ابزار آلات دستی داخل گونی های خیلی بزرگ میریختند و پشت کامیون بار میکردند . این فرایند بسیار پر زحمت و و همچنین زمان بر بود و میتوانست باعث اسیب رسیدن به سلامتی افراد شود . حالا با استفاده از دستگاه های کاه جمع کن یا مکنده کاه میتوان درمدت کوتاه و به راحتی کاه را بار کامیون و تریلی کرد .

مکنده کاه یا کاه جمع کن دستگاهی است که پشت تراکتور به صورت کششی نصب میشود و با استفاده از کمک دو چرخی که بر روی شاسی آن تعبیه شده در پشت تراکتور در حرکت است و کاه را از روی زمین توسط یک لوله مکنده ی انعطاف پذیر در انبار خود ذخیره میکند. سپس آنها را در محل مورد نظر تخلیه میکند .

اصولا دستگاه های مکنده کاه از یک پروانه سانتریفیوژی ساخته می شود که توان خودش را از محور تواندهی تراکتور می گیرد . سپس از طریق کانال ورودی هوا با مکش زیاد به داخل دستگاه کشیده میشود و از کانال خروجی هم با فشار زیاد به بیرون پرتاب میشود .

از کاه جمع کن میتوان با نصب یک دستگاه موتور بنزینی یا دیزلی و همچنین یک جفت چرخ به صورت یدک کش که به وانت نیسان یا کامیونت وصل میشود برای جمع کردن برگ ها هم استفاده کرد وسیله نقلیه مورد استفاده بستگی به نوع استفاده شما از این دستگاه دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره مدل دستگاه و وسیله نقلیه مورد نیاز آن به راحتی می توانید با کار شناسان ما تماس گرفته و بهترین گزینه را انتخاب کنید زیرا که نیم مشاوره ای زرین پارس زنجان همواره آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
مکنده کاه

دستگاه کاه جمع کن
قیمت خرید دستگاه کاه جمع کن
خرید دستگاه کاه جمع کن
قیمت دستگاه کاه جمع کن

ساخت دستگاه مکنده و حمل کاه

قطر دهانه ورودی و خروجی مکنده کاه 8 اینچ است و شیلنگ های خرطومی به دو طرف آن وصل شده اند که عملیات جمع آوری کاه را مانند یک جارو برقی انجام دهد . این دستگاه قابلیت نصب 12 مت شیلنگ را که برای پر کردن انبار های طویل مناسب تر است در دو قسمت ورودی و خروجی دارد . ظرفیت مکنده کاه پشت تراکتوری 10 تن کاه در ساعت است .

لوله خرطومی مکنده کاه در واحد های کشاورزی و دامی مورد کاربرد قرار میگیرد . لوله خرطومی مکنده کاه از جنس pvc مرغوب به صورت تقویت شده و ضخیم با فنر فولادی ساخته می شود تا در کاربرد هایی مثل مکش کاه , دانه , غلات و دیگر ذرات , بهترین باز دهی را داشته باشد . ضخامت و ساختار مستحکم لوله خرطومی مکنده کاه , باعث طول عمر مفید آن در محیط هایی مثل زمین ها و باغ های کشاورزی می شود .

علاوه بر کاربرد دستی لوله خرطومی مکنده کاه به راحتی می توان آن را به عنوان رابط مکش در دستگاه های مکانیزه کشاورزی مورد استفاده قرار داد . از جمله مهم ترین مزایای لوله خرطومی مکنده کاه علاوه بر استحکام , میزان انعطاف پذیری بالای آن می باشد . به طوری که به راحتی بتوان آن را در مسیر های مختلف جا به جا نمود و عملیات مکش را آسان تر کرد .

این وسیله در حوزه ماشین آلات کشاورزی برای جمع آوری کاه غلات و حبوبات به روش نوین اختراع شده است . به کمک این دستگاه یک تحول بزرگ در جمع آوری و جا به جایی محصولات کشاورزی رخ داده است . به این صورت که یکی از دست و پا گیر ترین و پر زحمت ترین کار های دستی کشاورزان  که آن هم جمع کردن و انتقال کاه  ,  غلات و حبوبات , به وسیله این دستگاه به سهولت و به سرعت انجام میشود . دستگاه مکنده کاه مجهز به سیستم های مکش قوی برای جمع آوری کاه و غلات , مخزن برای ذخیره و انتقال به محل مورد نظر و سیستم تخلیه انباره می باشد .

  دستگاه کاه جمع کن

  اجزای تشکیل دهنده ی مکنده کاه

  • مجموعه ی شاسی به همراه دو عدد چرخ برای نصب شدن اجزای مختلف روی آن .
  • فن سانریفیوژ و دریچه های ورود و خروج هوا و باکت های انتقال آن
  • مجموعه ی گیربکس و انتقال قدرت از دریچه خروجی تراکتور همراه با مجموعه فن ها و اسکرو ها و تیغه هم زن
  • تیغه های هم زن داخل مخزن برای جدا کردن موادی که در مخزن فشرده و متراکم شده اند
  • دریچه های ورود و خروج که برای ورود و خروج مواد در پشت مخزن نصب شده است
  • کلمین و مخزن ذخیره ی مواد
  • مجموعه ی اسکرو کانوایر داخل مخزن که برای تخلیه ی مواد از مخزن تعبیه شده است

  کاربردهای متفاوت دستگاه مواد کش یا مکنده

  1

  انواع استفاده

  مکنده های صنعتی بسته به نوع مواد مورد استفاده در اندازه های مختلف تولید میشوند. این مکنده ها همچنین به عنوان فن انتقال نیز در اصطلاح عمومی شناخته می شوند.

  2

  رایج ترین کاربرد ها

  یکی از رایج ترین کاربرد مکنده ها در صنعت بازیافت یا مواد پلاستیکی است. به عنوان مثال بطری های سودا و آب معدنی که قابل بازیافت هستند در دستگاه تخلیه می شوند و با گرمای بخار شسته می شوند.

  3

  شستشو

  پــــــــــــــــــــــس از شــــــــــــــــستن قطعات پلاستــــــــــــــیکی می توانـــــــــــــــــــــــید مواد را با استفاده از مکنده به قســـــــــــمت های دیگر منتقـــل کنید.

  4

  قدرت

  دستگاه مکنده کاه شامل یک مدار کار سانتریفوژ است که قدرت خود را از محور قدرت تراکتور دریافت می کند و از کانال هوای ورودی، با فشار مکش بالا به داخل ماشین مکیده می شود و با فشار زیاد از کانال خروجی خارج می شود.

  5

  ورودی و خروجی

  لوله های خرطومی 8 اینچی، دهانه ورودی و خروجی را در دو طرف به هم متصل می کند و به عنوان جاروبرقی مکش کاه عمل می کند. مکنده کاه همچنین می تواند به عنوان جمع کننده برگ نیز استفاده کرد.

   

  6

  موتور بنزینی و دیزلی

  همچنین با نصب یک موتور بنزینی یا دیزلی و چند چرخ آن را می توان به یک ون یا کامیون و نیسان وصل کرد و در فشاهای سبز با این ماشین به راحتی برگ ها را جمع آوری کرد.

   

  مزایا و معایب دستگاه مکنده کاه

  مزایای استفاده از مکنده کاه

  • افزایش سرعت و سهولت انجام کار و کاهش هزینه کارگری
  • قابلیت ذخیره کاه داخل تریلی و کیسه به صورت همزمان فقط با عوض کردن مسیر گردش کاه
  • قابلیت جا به جایی علوفه دامی
  • استهلاک پایین قطعات
  • ابعاد و وزن مناسب برای حمل
  • قابلیت ساخت و راه اندازی با نیروی الکترو موتور و یا ژنراتور دیزلی
  • راه اندازی با اکثر وسایل نقلیه قوی
  • و…

  مشکلات فنی این دستگاه ها عبارت اند از

  • عمر مفید خیلی کم تجهیزات آنها مخصوصا تجهیزات فن ها که آن هم در اثر سایش های زیاد از بین میرود .
  • ضایع شدن مقداری از کاه بر اثر برخورد با پره های فن سانتریفیوژ , که در انتهای فرایند به صورت پودر به محیط بیرون پس داده میشود .
  • با این ماشین ها فقط امکان جمع کردن ساقه ها و کاه ها وجود دارد و نمیشود با آنها مواد گرانولی ای مثل حبوبات و غلات وجود ندارد .

  کاربردهای متفاوت دستگاه مواد کش یا مکنده:

  مکنده های صنعتی بسته به نوع مواد مورد استفاده در اندازه های مختلف تولید میشوند. این مکنده ها همچنین به عنوان فن انتقال نیز در اصطلاح عمومی شناخته می شوند.

  یکی از رایج ترین کاربرد مکنده ها در صنعت بازیافت یا مواد پلاستیکی است. به عنوان مثال بطری های سودا و آب معدنی که قابل بازیافت هستند در دستگاه تخلیه می شوند و با گرمای بخار شسته می شوند.

  پس از شستن قطعات پلاستیکی می توانید مواد را با استفاده از مکنده به قسمت های دیگر منتقل کنید.

  دستگاه مکنده کاه شامل یک مدار کار سانتریفوژ است که قدرت خود را از محور قدرت تراکتور دریافت می کند و از کانال هوای ورودی، با فشار مکش بالا به داخل ماشین مکیده می شود و با فشار زیاد از کانال خروجی خارج می شود.

  لوله های خرطومی 8 اینچی، دهانه ورودی و خروجی را در دو طرف به هم متصل می کند و به عنوان جاروبرقی مکش کاه عمل می کند. مکنده کاه همچنین می تواند به عنوان جمع کننده برگ نیز استفاده کرد.

  همچنین با نصب یک موتور بنزینی یا دیزلی و چند چرخ آن را می توان به یک ون یا کامیون و نیسان وصل کرد و در فشاهای سبز با این ماشین به راحتی برگ ها را جمع آوری کرد.

  لوله خرطومی مکنده کاه:

  لوله خرطومی مکنده کاه در واحدهای کشاورزی و دامداری استفاده می شود. این لوله از پی وی سی با کیفیت بالای تقویت شده و ضخیم با فنر فولادی ساخته شده است تا بهترین کارایی را در کاربردهایی مانند مکش کاه، دانه، غلات و سایر ذرات بداشته باشد.

  ضخامت و ساختار قوی لوله مکنده برای کاه آن را در محیط هایی مانند زمین های کشاورزی و باغ ها باعث افزایش عمر مفید آن میشود.

  با توجه به ساختار قوی لوله خرطومی و کارایی آن در مکش کاه و دانه ها، می توان از آن برای کاربردهای دیگری مانند جارو کردن ذرات ریز چوب، گرد و غبار، و گاهی حتی مکش مایعات مورد استفاده قرار داد. از جمله دیگر کاربردهای لوله خرطومی های مکنده در صنایع دیگر مانند سنگ، شیشه، کاشی سرامیک و چوب میباشد.

  رنگ شفاف لوله خرطومی برای مکش کاه باعث می شود داخل لوله مکش به راحتی و در حین کار قابل مشاهده باشد بنابراین در صورت هرگونه اختلال در حین مکش می توان مشکل را حل کرد.

  با توجه به کاربرد گسترده و متعدد لوله خرطومی مکنده کاه، باید از مواد با کیفیت بالا در ساخت لوله، جهت محافظت در برابر عوامل مخرب و فرسایشی مانند نفوذ یا ورود مواد شیمیایی و سمی، روغن ها، گازها استفاده کرد، زیرا این مواد کاملا مقاوم هستند و به راحتی با سایش از بین نمیروند.

  یکی از مهم ترین مزایای این لوله، علاوه بر استحکام، درجه بالای انعطاف پذیری آن است، بنابراین به راحتی می تواند در جهات مختلف حرکت کند و مکش را آسان تر کند.

  علاوه بر کاربرد دستی لوله های مکش کاه، به راحتی می توان از آن به عنوان رابط مکش در ماشین آلات مکانیزه کشاورزی استفاده کرد.

  قدرت و عملکرد بالای این لوله در زمان مکش یکی از ویژگی های برجسته لوله خرطومی مکنده کاه است. در هنگام خرید لوله مکش کاه به فروشنده باید تاکید کرد که از لوله خرطومی درخواست شده برای مکش کاه و غلات استفاده می شود، تا از خرید موارد غیر استاندارد جلوگیری شود.

  قدرت مکشی که در لوله خرطومی کار می کند تا کاه را جارو کند آنقدر زیاد است که می توان مقدار زیادی کاه، دانه و زباله های کشاورزی را به راحتی در آن مکیده و در مدت کوتاهی خالی کند.

  ساختار داخلی و خارج لوله مکش طوری طراحی شده است که شکاف، ترک یا سوراخی بر روی بدن آن وجود ندارد و در هنگام مکش عمل مکش با بالاترین کیفیت انجام می شود، استفاده از لوله خرطومی مکنده کاه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود.

  در مقایسه با سایر روش های مکش کاه و غلات و غیره، استفاده از لوله های خرطومی برای کاه یکی از روش های بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.

  امکان نصب ساده و سریع لوله های مکش کاه، کشاورز یا کاربر را قادر می سازد تا لوله خرطومی را در اسرع وقت، بدون نیاز به ابزار یا حتی فرد حرفه ای، بصورت عملی مورد استفاده قرار دهد.

  با توجه به ساختار قوی این نوع لوله به راحتی در برابر عواملی مانند سایش، خم شدن، فشار، کشش، برش و موارد دیگر مقاوم است و طول عمر زیادی دارد.

  وزن لوله مکش به طور کلی بسیار سبک است،به طوری که می توان آن را به راحتی جابجا کرد و در هر جهت چرخید و می توان به راحتی با آن کار کرد دوباره تاکید می شود که کاربرد و نصب لوله مکش نیاز به مهارت خاص یا قدرت ماهرانه ای ندارد.

  همانطور که اشاره شد لوله خرطومی مکنده کاه را می توان در اندازه های مختلف تولید کرد.

  طول هر شاخه از لوله مکش 6 متر است.اگر شما نیاز به افزایش طول لوله مکش داشته باشید, به سادگی می توانید دو یا چند لوله برای شلنگ مکش از طریق رابط های استاندارد متصل و  از آنها در هر طول و اندازه ای که میخواهید استفاده کنید.

  البته اگر طول استفاده از لوله مکش کمتر از 20 فوت باشد به راحتی می توان آن را با ساده ترین ابزار برش داد.

  بنابراین با اطمینان میتوان گفت استفاده از لوله های خرطومی مکنده کاه یکی از رایج ترین انواع لوله مکش با توجه به ویژگی ها و مزایای اعلام شده است، که کاربرد گسترده ای نیز در زمینه های دیگر دارد.

  لوله خرطومی را می توان قسمتی از دستگاه دانست که درصد خراب شدن آن نسبت به سایر اجزا بیشتر است اما نگران نباشید به راحتی  می توان با مراجعه به تکنسین مخصوص مشکل آن را برطرف کرده و از آن استفاده کنید.

  عملکرد دستگاه مکنده کاه در حین فرآیند تخلیه

  در ساز و کار طراحی شده در دستگاه های جدید، یک جفت نوار نقاله ی حلزونی در پایین مخزن نصب می شود که شکل زاویه ای پایین مخزن را به سمت این پیچ و مهره ها هدایت می کند. پیچ هایی که در جهت مخالف می چرخند، ماده را به سمت شفت زهکشی نصب شده در پایین مخزن هدایت می کنند.

  سپس از طریق مکانیزم پیش بینی شده بر روی فن، دریچه های ورودی و خروجی فن تغییر می کند به طوری که هوا از محیط از دریچه ورودی مکیده می شود و از طریق دریچه خروجی و لوله های قرار داده شده در انتهای این شیر، هوای فشرده وارد می شود. فشار هوا مواد را از مخزن خارج می کند و به این ترتیب می توان مواد را به مکان های دورتر از دستگاه منتقل کرد.

  همچنین پره های چنگکی چرخان در داخل مخزن تعبیه شده اند تا کاه های متراکم را از هم جدا کنند و هوای خارج شده به راحتی می تواند مواد را دفع کند.

  تفاوت دستگاه های قدیمی و جدید:

  در سیستم دستگاه های قبلی جمع آوری کاه از زمین ،یک درام چنگک بار روی زمین می غلتد و کاه را در حین چرخش به ورودی فن سانتریفیوژ هدایت می کند (مانند جارو دستی)، و سپس یک فن پرسرعت کاه را از طریق کانال خروجی به طرف مخزن دستگاه هدایت میکند.

  پودر کردن برخی از کاه ها به دلیل ضربه مستقیم به پره های فن یکی از مشکلات است. همچنین با توجه به این که در حال حاضر موادی مانند خاک، شن، و گاهی سنگ های ریز و درشت بین کاه و ساقه های روی زمین وجود دارد، برخورد این مواد با پروانه فن باعث سایش و پاره شدن تجهیزات فن خواهد شد. که در مدت کوتاهي باعث کاهش طول عمر تجهیزات فن میشود که یکی دیگر از مشکلات این دستگاه ها به شمار میرود.

  اما در دستگاه های جدید فرایند جمع آوری و ذخیره مواد در مخزن ماشین، به فرایند خالی کردن مواد ذخیره شده به نقطه مورد نظر و همچنین فرایند جمع آوری و ذخیره سازی مواد در مخزن ماشین و نیز جمع آوری مواد از زمین، از طریق مکش یک فن سانتریفیوژ پر قدرت انجام می گیرد.

  در دستگاه های جدید برای حل مشکلات سایش مدار فن و پودر شدن کاه، مخزن ذخیره سازی مواد بین لوله مکش از زمین و فن به عنوان فیلترهای مناسب برای جلوگیری از مکش مواد قرار دارد تا از ورود مواد اضافی به داخل فن جلوگیری کرده و ماده قبل از ورود به فن در مخزن ذخیره شود و هوای مکیده شده از طریق خروجی فن به محیط منتقل می شود.

  به این ترتیب هیچ تماسی بین ماده مکیده شده یعنی کاه و مواد ساینده و تجهیزات فن وجود ندارد که عمر فن را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. لوله خرطومی انعطاف پذیر به دریچه ورودی مخزن متصل است و دریچه آن با استفاده از اهرم باز و بسته می شود. این شیر یا دریچه به دلیل این که با لاستیک آب بندی شده است، کاملا غیر قابل نفوذ است.

  این لوله امکان مکش آسان مواد اطراف دستگاه و جمع آوری هوای داخل مخزن را از طریق کانال جامعی که نصب و به داخل مخزن جوشکاری شده است، فراهم می کند.

  همچنین برای افزایش بازده مکش هوا، این کانال بر روی سقف قرار می گیرد که طول آن حداکثر طول مخزن را پوشش می دهد. همچنین کل دهانه این کانال توسط فیلتر مناسب محافظت می شود.

  در گذشته حتی در ماشین های مکش کاه مشابهی که قبلاً تولید می شدند، هیچ مکانیزم بسته بندی در کیسه های ذخیره سازی کاه وجود نداشت و در انبار، تریلر یا روی زمین ذخیره می شد و این کار با قدرت انسان بر روی چهار شاخ انجام می شد.

  باید توجه کنید که هر وسیله  ای نیاز به سرویس شدن دارد تا عمر آن بیشتر شود و اگر به دستگاه مکنده کاه نیز رسیدگی نشود ممکن است عمر آن کاهش پیدا کند و کارایی کمتری  نسبت به گذشته داشته باشد.

  عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه مکنده کاه:

  قیمت یک دستگاه مکنده کاه به عوامل متعددی بستگی دارد که از آن جمله می توان به نام کشور تولیدکننده دستگاه، برند تولیدکننده، حجم خریدها، دوره هر خرید و… اشاره کرد.

  قابل ذکر است که قیمت دستگاه  مکنده کاه نو و دست دوم متفاوت است و برای خرید یک مکنده کاه با اجزای سالم و کار آمد باید دقت فراوانی داشت.

  به طور کلی قیمت دستگاه نو و دست دوم تفاوت زیادی ندارد و اگر قصد خرید دستگاهی دست دوم را دارید بهتر است مقداری به بودجه خود اضافه کنید و وسیله مکنده متناسب با نیاز خود را به صورت کاملا نو خریداری کنید.

   

  لازم است بدانید که قیمت دستگاه ها متفاوت است و با توجه به نوسان قیمت ممکن است تفاوت قیمت جزئی وجود داشته باشد و به طور کلی به دلیل وجود مدل های متفاوت بازه های مختلفی برای قیمت دستگاه وجود دارد و لازم است که یک به یک مورد بررسی قرار بگیرند تا بهترین انتخاب برای شما عزیزان صورت بگیرد.

  برای انتخاب بهترین و با صرفه ترین گزینه و انتخاب بهترین دستگاه مکنده کاه با توجه به نیاز خود ، همین حالا می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و خریدی مطمئن و آسان داشته باشید.

   

  سرعت جمع آوری مکنده کاه

  ساخت مکنده کاه

  مکنده کاه یا همان تهویه کاه یک دستگاه کشاورزی است که برای جمع آوری کاه و بقایای گیاهی در مزارع و شیب‌های بالا استفاده می‌شود. برای ساخت مکنده کاه، نیاز به داشتن طراحی مناسب و استفاده از قطعات و مواد اولیه با کیفیت است.

  برای ساخت مکنده کاه، ابتدا باید یک طرح یا نقشه ساخت داشته باشید. سپس با استفاده از ابزارهای دستی و ماشین آلات، قطعات مختلف دستگاه را تولید کنید. بعد از تولید قطعات، باید آنها را به هم بپیوندید و مونتاژ کنید تا دستگاه کامل شود.

  به عنوان مثال، برای ساخت بدنه مکنده کاه، از تیرچه های فلزی و صفحات فلزی استفاده می‌شود. همچنین برای ساخت سیستم تهویه، باید از موتور و پروانه استفاده کنید. در نهایت، باید دستگاه را تست کنید و اطمینان حاصل کنید که بدون مشکل کار می‌کند.

  لازم به ذکر است که ساخت مکنده کاه یک کار پیچیده است و به دانش فنی و تخصصی نیاز دارد. همچنین برای ساخت مکنده کاه، به مواد اولیه و ابزارهای مورد نیاز نیز نیاز خواهید داشت.

  قیمت دستگاه مکنده کاه همدان

  قیمت مکنده کاه بنزینی

  قیمت مکنده کاه بنزینی متفاوت است و بستگی به مدل، برند و ویژگی‌های دیگر دستگاه دارد. در بازار، قیمت مکنده کاه بنزینی متغییر است اما برای دقیق‌تر دانستن قیمت دستگاه، بهتر است با زرین پارس زنجان به عنوان فروشندگان محصول تماس بگیرید و اطلاعات دقیق تری را دریافت کنید. همچنین، برای خرید مکنده کاه بنزینی، بهتر است قبل از خرید، نیاز خود را به دقت تعیین کنید و دستگاهی با ویژگی‌های مناسب برای نیاز خود انتخاب کنید.

  قیمت دستگاه مکنده کاه زرین پارس

  قیمت دستگاه مکنده کاه بستگی به نوع و مدل دستگاه، برند تولید کننده، ویژگی‌ها و کیفیت دستگاه دارد. دستگاه‌های بزرگتر و با کارایی بیشتر، قیمت بیشتری دارند.

  لازم به ذکر است که قیمت دستگاه مکنده کاه ممکن است در بازار مختلف و در زمان‌های مختلف متفاوت باشد. برای دقیق‌تر دانستن قیمت دستگاه مکنده کاه، بهتر است با فروشندگان محصول همانند زرین پارس زنجان تماس بگیرید و اطلاعات دقیق تری را دریافت کنید. همچنین، برای خرید دستگاه مکنده کاه، بهتر است نیاز خود را به دقت بررسی کرده و دستگاهی با ویژگی‌های مناسب برای نیاز خود انتخاب کنید.

   زرین پارس زنجان تولید کننده مکنده کاه (کاه جمع کن )
  زرین پارس زنجان تولید کننده مکنده کاه (کاه جمع کن )

  مکنده کاه تبریز

  مکنده کاه دست دوم

  در بازار، دستگاه‌های مکنده کاه دست دوم نیز موجود هستند. قیمت دستگاه مکنده کاه دست دوم بستگی به وضعیت و کیفیت دستگاه و همچنین نوع و مدل آن دارد. قیمت دستگاه مکنده کاه دست دوم ممکن است نسبت به دستگاه جدید کمتر باشد اما باید مدت زمان کارکرد دستگاه و وضعیت آن را به دقت بررسی کنید تا از عملکرد خوب آن اطمینان حاصل کنید.

  لازم به ذکر است که در خرید دستگاه مکنده کاه دست دوم، باید با دقت اقدام کرد و دستگاهی با کیفیت و وضعیت خوب را انتخاب کرد. همچنین، برای اطمینان از کیفیت دستگاه، می‌توانید از کارشناسان فنی زرین پارس زنجان کمک بگیرید.

  مشخصات قیمت و خرید دستگاه مکنده کاه پشت تراکتوری

  برای اطلاع دقیق از مشخصات قیمت دستگاه مکنده کاه پشت تراکتوری با کارشناسان ما تماس بگیرید. لطفا به آدرس سایت ما به نشانی zarrinparszanjan.ir مراجعه بفرمایید و با شماره تلفن های ما تماس گرفته و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و به راحتی خرید این دستگاه را انجام دهید.

  مکنده کاه شهر ادوات زرین پارس زنجان خدابنده لو

  آگهی فروش دستگاه مکنده کاه در اصفهان

  ساخت دستگاه مکنده و حمل کاه توسط سازندگان ادوات کشاورزی

  مزایده یک دستگاه مکنده کاه مکانیکی مخصوص پشت تراکتور

  دستگاه مکنده کاه کیسه زن و تریلی زن تراکتوری Straw Loader

  مکنده کاه نو نو

  مکنده کاه کاه کش

  مکنده کاه کاه کش، دستگاهی است که برای جمع‌آوری و مکانیزه کردن کاه از روی زمین استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از موتور و برخی قطعات مکانیکی مانند پره‌های دنده‌دار، به دلیل قدرت پرتاب بالا، کاه را از روی زمین جمع‌آوری و به خودرو یا مکنده کاه تخلیه می‌کند.

  دستگاه مکنده کاه کاه کش، برای کاشت گیاهانی مانند گندم، جو، ذرت و سایر محصولات زراعی استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه، کاه به سرعت از روی زمین جمع‌آوری می‌شود که باعث افزایش کارایی و کاهش زمان و هزینه‌های جمع‌آوری کاه می‌شود.

  مکنده مکانیزه کاه

  مکنده مکانیزه کاهش یافتن حجم مواد جامد، مایع یا گاز در محلول است. این فرایند در بسیاری از صنایع انجام می‌شود، از جمله صنایع شیمیایی، فرآوری مواد غذایی، داروسازی و غیره.

  مکنده مکانیزه معمولا با استفاده از یک مکنده یا جذب‌کننده از نوع خاص، انجام می‌شود. این مکنده‌ها می‌توانند از جنس شیمیایی، فیزیکی یا زیستی باشند و ممکن است به صورت جامد، مایع یا گاز باشند.

  در این فرایند، ماده‌ی مورد نظر با استفاده از اختلافات فشار و دما و با انتقال از یک محیط به محیط دیگر، از محلول جدا شده و به صورت خالص جمع‌آوری می‌شود. این فرایند معمولا به عنوان یکی از مراحل پالایش و فرآوری مواد به کار می‌رود.

  مکنده کاه ساخت تبریز :

  در شهر تبریز و مناطق کشاورزی ایران، مکنده کاه‌هایی تولید و استفاده می‌شود. این مکنده‌ها برای کاهبرداری و جمع‌آوری کاه و ساقه‌های گیاهان مانند گندم و جوانه‌ها بکار می‌رود. این دستگاه‌ها به صورت مکانیزه عمل کرده و به کشاورزان در فرآیند پالایش و تمیزکاری مزارع پس از برداشت محصولات کمک می‌کنند.

  تولید مکنده کاه‌ها در تبریز و دیگر نقاط کشور ممکن است توسط کارگاه‌ها و شرکت‌های مختلفی صورت پذیرد.

  مکنده کاه پشت تراکتوری :

  مکنده کاه پشت تراکتوری یک نوع دستگاه کشاورزی است که به عنوان قسمتی از تجهیزات تراکتورها به کار می‌رود. این دستگاه به تراکتور متصل می‌شود و برای جمع‌آوری و پالایش کاه و ساقه‌های گیاهان برداشت‌شده از مزارع به کار می‌رود. مکنده کاه پشت تراکتوری کاهبرداری کاه و ساقه‌ها را بسیار ساده‌تر و سریع‌تر انجام می‌دهد و به کشاورزان در پروسه برداشت محصولات کمک می‌کند.

  این دستگاه معمولاً دارای یک تعداد قلاب‌های ویژه است که به کاه و ساقه‌ها متصل می‌شوند و سپس توسط تراکتور به عقب کشیده می‌شوند. کاه و ساقه‌ها به وسیله این دستگاه از مزارع جمع‌آوری شده و برای کاربردهای مختلف مانند خوراک دام، پوشش خاک، یا تبدیل به کود کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  مکنده کاه‌های پشت تراکتوری می‌توانند از اندازه‌ها و طراحی‌های مختلفی برخوردار باشند و بسته به نوع محصولات و نیازهای کشاورزان متفاوت باشند. این دستگاه‌ها معمولاً در فصل برداشت محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در بهبود بهره‌وری و کارایی در کشاورزی نقش مهمی ایفا می‌کنند.

  حمل کاه با دستگاه مکنده :

  برای حمل کاه با دستگاه مکنده، مراحل زیر را می‌توانید دنبال کنید:

  1. آماده‌سازی مکنده: ابتدا دستگاه مکنده را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که مکنده به درستی کار می‌کند و تمام قطعات و تجهیزات آن در وضعیت عملیاتی قرار دارند.
  2. برداشت کاه: به کمک تراکتور یا دستگاه‌های کشاورزی دیگر، کاه و ساقه‌های گیاهان را از مزرعه بردارید. مکنده کاه معمولاً در پیش از تراکتور یا به عقب آن وصل می‌شود و کاه را جمع‌آوری می‌کند.
  3. تخلیه کاه: بعد از جمع‌آوری کاه توسط مکنده، کاه را به یک مکان مناسب تخلیه کنید. این مکان ممکن است یک مخزن و یا محل ذخیره‌سازی کاه باشد.
  4. نظارت بر دستگاه: در طول عملیات حمل کاه، به دستگاه مکنده نظارت داشته باشید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید و اقدام به تعمیرات یا تنظیمات لازم نمایید.
  5. تخلیه کاه از دستگاه: وقتی که دستگاه مکنده پر شده و نیاز به تخلیه کاه دارد، کاه را از دستگاه خارج کرده و در مکان مناسبی برای استفاده یا معامله بگذارید.
  6. پالایش و استفاده از کاه: کاه معمولاً برای استفاده‌های مختلفی مانند خوراک دام، پوشش خاک، یا تهیه کود کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسته به نوع محصولات و نیازهای کشاورزی، کاه را به مناسبی پالایش و مصرف کنید.

  مکنده کاه یا کاه جمع کن :

  مکنده کاه و کاه جمع کن دو دستگاه مختلف هستند که در کشاورزی برای مراحل مختلف برداشت محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  1. مکنده کاه (Combine Harvester):
   • مکنده کاه یک دستگاه بزرگ و مکانیزه است که برای برداشت محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، برنج و دیگر محصولات مشابه استفاده می‌شود.
   • این دستگاه توانایی برداشت محصولات (مانند دانه‌ها) و جدا کردن کاه و ساقه‌ها را دارد.
   • مکنده کاه معمولاً در مرحله برداشت محصولات کشاورزی از مزرعه استفاده می‌شود و می‌تواند کارایی بالا و بهره‌وری زیادی داشته باشد.
  2. کاه جمع کن (Hay Baler):
   • کاه جمع کن یک دستگاه مخصوص برای جمع‌آوری و فشرده‌سازی کاه و ساقه‌های گیاهانی مانند یونجه، گندم و جو است.
   • این دستگاه کاه را به شکل بسته‌های فشرده و قابل حمل تبدیل می‌کند که به عنوان علوفه دامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
   • کاه جمع کن معمولاً در مرحله بعد از برداشت محصولات کشاورزی برای تهیه خوراک دام استفاده می‌شود.

  بنابراین، اگر شما می‌خواهید محصولات کشاورزی خود را از مزرعه بردارید و کاه و ساقه‌ها را از دانه‌ها جدا کنید، احتمالاً به یک مکنده کاه نیاز دارید. اگر قصد دارید کاه را برای استفاده به عنوان خوراک دام فشرده و ذخیره کنید، یک کاه جمع کن مناسب است.

  مکنده تراکتوری کاه جمع کن :

  قیمت مکنده تراکتوری کاه جمع کن (همچنین به عنوان “بالر” یا “کاه جمع‌کن تراکتوری” شناخته می‌شود) بسیار متغیر است و به عوامل متعددی مانند سایز و ظرفیت دستگاه، ویژگی‌های فنی، شرکت تولید کننده، سال ساخت، و شرایط بازار بستگی دارد. همچنین، اطلاعات مربوط به قیمت‌ها با تاریخ اطلاعات من منطقه و زمان خاص ممکن است متغیر باشد. به علاوه، تغییرات قیمت در طول زمان ممکن است اتفاق بیفتد.

  برای دانستن قیمت دقیق یک مکنده تراکتوری کاه جمع کن، بهتر است با مشاورین ما از طریق راه های ارتباطی تماس بگیرید.

  خرید مکنده کاه نو و کارکرده

  دستگاه مکنده موتوردار کاه و غیره

  دستگاه مکنده کاه و غلات پشت تراکتوری و برقی

  مکنده کاه چیست؟

  دستگاه مکنده کاه

  دستگاه کاه جمع کن

  مشخصات فنی دستگاه مکنده کاه

  دستگاه مکنده کاه پشت تراکتوری

  دستگاه مکنده کاه یا کاه جمع کن پشت تراکتوری

  مکنده کاه

  قیمت مکنده

  مکنده کاه مخزن دار

  مکنده کاه مخزن دار یک دستگاه کشاورزی است که برای جمع‌آوری و حمل کاه پس از برداشت محصولات مزرعه مانند گندم، جو و ذرت استفاده می‌شود. این دستگاه دارای یک مخزن بزرگ جهت جمع‌آوری کاه است که معمولاً با یک تریلی زنجیری پشت تراکتور متصل می‌شود.

  در این دستگاه، کاه پس از برداشت محصول به داخل مخزن جمع‌آوری می‌شود. سپس با استفاده از یک سیستم خردکن، کاه به قطعات کوچکتر خرد می‌شود و در نهایت با استفاده از تیغه‌هایی جهت تفکیک کاه از دانه‌های محصولات مزرعه، کاه به بیرون از دستگاه خروجی داده می‌شود. هدف از خرد کردن کاه، کاهش حجم آن است که باعث حمل و نگهداری آسان‌تر آن می‌شود.

  مزیت این دستگاه، جمع‌آوری سریع کاه و حمل آن به محل‌های دیگر است. همچنین، با خرد کردن کاه، می‌توان از فضای بیشتری در مخزن استفاده کرد و در نتیجه، تعداد سفرهای لازم برای حمل کاه را کاهش داد.

  بسته به اندازه مخزن و قدرت دستگاه، مکنده کاه مخزن دار می‌تواند تا چندین تن کاه را جمع‌آوری کند. این دستگاه به دلیل قابلیت حمل و جمع‌آوری سریع کاه، برای کاهش هزینه‌های برداشت، بهبود کیفیت محصول و افزایش بهره‌وری کاربرد دارد.

  مکنده کاه زرین پارس

  ادوات کشاورزی زرین پارس زنجان

  دستگاه مکنده کاه با صدای کمی کار میکند

  دستگاه مکنده کاه چیست؟

  دستگاه مکنده کاه (به انگلیسی: Straw Chopper) یکی از تجهیزات مورد استفاده در صنعت کشاورزی و برداشت محصولات مزارع است. این دستگاه برای کاهش حجم کاه و تفکیک آن از دانه‌های محصولات مزارع مانند گندم، جو و ذرت استفاده می‌شود.

  دستگاه مکنده کاه در انواع مختلفی مانند دستگاه‌های تراش کاه، ماشین کاه‌کن، مکنده کاه و غیره عرضه می‌شود. این دستگاه‌ها معمولاً دارای تیغه‌هایی هستند که کاه را خرد می‌کنند و از دانه‌های محصولات مزارع جدا می‌کنند.

  استفاده از دستگاه مکنده کاه به دلیل کاهش حجم کاه و جلوگیری از ایجاد مشکلاتی مانند انباشت کاه در مزارع و افزایش بهره‌وری در فرآیند برداشت محصولات کشاورزی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین، کاه تولید شده از دستگاه مکنده کاه می‌تواند به عنوان خوراک دام و طیور استفاده شود.

  لیست قیمت دستگاه مکنده کاه

  برای اطلاع از لیست قیمت دستگاه مکنده کاه، لطفا با کارشناسان فنی مجموعه زرین پارس زنجان تماس بگیرید و مشاوره لازم را از آنها دریافت بفرمایید.

  مشخصات فنی دستگاه کاه جمع کن (مکنده کاه)

  مشخصات فنی دستگاه کاه جمع کن (مکنده کاه) ممکن است با توجه به نوع دستگاه و سازنده آن متفاوت باشد. در ادامه برخی از مشخصات فنی معمول دستگاه مکنده کاه ذکر شده است:

  • طول دستگاه: معمولاً بین 3 تا 5 متر است.
  • عرض دستگاه: معمولاً بین 1.5 تا 2.5 متر است.
  • ارتفاع دستگاه: معمولاً بین 2.5 تا 3.5 متر است.
  • وزن دستگاه: ممکن است متفاوت باشد، اما معمولاً بین 500 تا 2000 کیلوگرم است.
  • توان موتور: معمولاً بین 20 تا 100 اسب بخار است.
  • تعداد دنده‌ها: ممکن است متفاوت باشد، اما معمولاً بین 2 تا 6 دنده دارد.
  • سرعت دستگاه: معمولاً بین 400 تا 800 دور در دقیقه است.
  • ظرفیت جمع‌آوری کاه: ممکن است متفاوت باشد، اما معمولاً بین 2 تا 10 تن در ساعت است.

  در کل، دستگاه مکنده کاه با توجه به نوع و مدل آن، می‌تواند مشخصات فنی متفاوتی داشته باشد. قبل از خرید و استفاده از این دستگاه، بهتر است با توجه به نیاز و شرایط مورد نظر، مشخصات فنی دستگاه را بررسی کرده و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

  مکنده کاه تریلی زن پشت تراکتوری

  مکنده کاه تریلی زن پشت تراکتوری (به انگلیسی: Tractor-mounted Straw Chopper Trailer) یک دستگاه کشاورزی است که معمولاً برای جمع‌آوری و خرد کردن کاه پس از برداشت محصولات مزرعه مانند گندم، جو و ذرت استفاده می‌شود. این دستگاه معمولاً به صورت تریلی زنجیری پشت تراکتور نصب می‌شود و دارای مخزن جمع‌آوری کاه، سیستم خردکن و تیغه‌هایی جهت تفکیک کاه از دانه‌های محصولات مزرعه است.

  مزیت استفاده از مکنده کاه تریلی زن پشت تراکتوری این است که به دلیل نصب بر روی تراکتور، می‌توان به سرعت به مناطق مختلف مزرعه حرکت کرده و کاه را جمع‌آوری کرد. همچنین، این دستگاه به دلیل داشتن سیستم خردکن، کاه را خرد می‌کند و در نتیجه می‌تواند حجم کاه را کاهش داده و بهره‌وری در فرآیند برداشت را افزایش دهد.

  استفاده از مکنده کاه تریلی زن پشت تراکتوری بستگی به نیاز و شرایط مزرعه دار دارد. این دستگاه برای کاهش هزینه‌های برداشت، بهبود کیفیت محصول و افزایش بهره‌وری کاربرد دارد.

  مکنده کاه تریلی زن پشت تراکتوری

  مکنده کاه کیسه زن – تریلی زن پشت تراکتوری

  دستگاه مکنده کاه کیسه زن_تریلی زن پشت تراکتوری مدل SL 902

  نمایش بیشترنمایش کمتر